Twaron — це синтетичне волокно, розроблене в 1970-х роках голландською компанією AKZO, яке зараз називається Akzo Industrial Fibers. Він з’явився лише через кілька років після того, як американський конгломерат DuPont оголосив про створення кевлару.
Twaron — це проста форма параполіараміду AABB з дещо іншою хімічною структурою, ніж його більш відомий брат Kevlar. Він забезпечує високу стійкість до ударів, подряпин і порізів, що робить його ідеальним матеріалом для виготовлення текстильних виробів промислового призначення: елемнтів спецодягу, рукавичок, тканинних сильфонів тощо. При однаковій вазі, він у п’ять разів міцніший за сталь. Арамідні волокна, з'єднані між собою в'яжучим елементом каучуком, використовується для виготовлення безасбестового прокладного матеріалу (так званого "безасбестового пароніту"). Дешеві виробники розбавляють арамідні волокна скловолокном, яке є термостійким, але не таким гнучким, таким чином продукт стає більш крихким та менш пружним.
Twaron і Kevlar є схожими матеріалами, і обидва забезпечують високий рівень захисту для користувача. Важливо розуміти що Twaron яу і Kevlar це власна назва. У комерційному плані кевлар має більший успіх, ніж Twaron, і Akzo (а пізніше компанія Teijin Company) намагалися комерціалізувати його. Окрім комерційної життєздатності, відмінності між матреіалами на базі волокон Kevlar і Twaron порівняно невеликі. Обидва використовують синтетичні волокна, щоб забезпечити користувачам захист, який у п’ять разів міцніший за сталь. І обидва мають високу міцність на розрив і стійкість до проколів, що робить їх ідеальним матеріалом для багатьох використань. Їх хімічна структура та структура плетіння також майже ідентичні, єдині реальні відмінності полягають у методах виробництва, які використовують компанії DuPont і Teijin. Кевлар є більш відомим із цих двох завдяки численним відомим військовим застосуванням, наприклад, у бронежилетах. Багато виробників велосипедних шин також використовують кевлар через його властивості проти проколювання. Twaron менш поширений на цих ринках.
У випадку використання матералу Twaron або Kevlar для виготовлення захисного спорядження, він може захистити користувача від широкого спектру загроз, з якими вони можуть зіткнутися в робочому середовищі. Найвідомішим є те, що Twaron захищає руки від тепла, але волокна також забезпечують високий рівень хімічної стійкості. Поліарамідне волокно більш ніж у п’ять разів міцніше сталі за вагою, що покращує стійкість до порізів під час роботи з гострими предметами. Ця властивість дуже високо ціниться серед користувачів рукавичок для обробки битого скла, кераміки чи металу. Тварон, як і кевлар, може витримувати сильні удари та тертя. З цієї причини це також хороший вибір для тих, хто має справу з важкими або абразивними предметами. Більшість рукавичок, що містять Twaron, мають еластичну посадку, щоб закріпити рукавичку на місці, щоб вона не впала під час використання. Відомо, що Twaron не має «температури плавлення», що робить їх неймовірно термостійкими рукавичками, оскільки матеріал починає руйнуватися лише при температурі близько 500 C. Якщо ви шукаєте термостійкі рукавички, шукайте рукавички з рейтингом EN407. : стандарт 2003 року. Чим вищий рівень тепла, тим більше захищений власник.