Головною особливістю графітових прокладок є те, що немає сполучного елемента (каучука). У разі підвищення температури каучук неминуче твердне і в результаті прокладка виходить із ладу. Чистий спресований терморозширений графіт досить м'який, еластичний, добре заповнює нерівності фланців.
Графітові прокладки характеризуються стійкістю до високих температур. Графітові прокладки також можуть витримувати високий тиск ущільнення. Найчастіше застосовується армований графітовий лист (за аналогією з металоабестом його так само званий металографіт). Армованим шаром виступає гладкий лист, перфорована жерстка або армувальна сітка.
Графітові прокладки високотемпературні, надійні, довговічні, хімічно стійкі, водночас не дуже дорогі. Температурний діапазон якісного графіту від -200 до +550 °C. Це найкраще рішення для застосувань із водяною парою.
Чому вони не полегшували інші різновиди прокладкових матеріалів?
Навіть якісний матеріал для графітової прокладки вимагає трохи інших підходів під час різання, ніж звичайний пароніт, адже в ньому немає каучуку.
Є ще одна причина. Під гаслом «Яка різниця» ринок України наповнився неякісним матеріалом. Аркуші немарковані, всі однакові чорного кольору — жодної відповідальності! Але неякісні графітові листи тендітні, графіт легко відстає від основи, відбувається розшарування й прокладка неробоспроможна. На готові прокладки доводиться встановлювати відбирання з металу, оскільки графіт низької якості легко окиснюється, його не обмикано захистити, ізолювати від впливу середовища та температури, він сильно прилипає до поверхні фланця, що ускладнює процес заміни прокладки.
Купуючи якісний прокладковий матеріал, виготовити графітову прокладку не становитиме труднощів. Навіть дуже тонкі стінки вдасться виготовити, застосовуючи матеріал Frenzelit novaphit , рекомендації з оброблення та монтажу.
Рекомендації щодо монтажу фланцевої прокладки.