- Причини використання графіту як прокладочного матеріалу
- Виробництво прокладкових матеріалів на основі терморозширеного графіту
- Внесок у захист навколишнього середовища
- Підвищення ефективності за рахунок сучасних технологій
- Зниження трудовитрат за заміні прокладок
- Підвищення стійкості до окислення
- Структура матеріалу novaphit® SSTC / novaphit® SSTCTA-L
- Структура матеріалу novaphit® MST з технологією XP
- Рекомендації по установці прокладок
за Причиною появи прокладкових матеріалів на основі терморозширеного графіту послужив пошук рішення для виробництва надійних і довговічних ущільнень у високих температурних діапазонах. Ущільнювальні матеріали, що містять каучук мають природний максимальний температурний межа в районі 300 С. Гарячі, небезпечні середовища, як наприклад водяний пар або теплоносії, володіють високою плинністю і вимагають кращих рішень в області ущільнення. Це стало причиною розробки і, в подальшому, величезного успіху прокладкових матеріалів на основі терморозширеного графіту.
Властивості прокладок novaphit® з терморозширеного графіту
Постійне якість продукції завдяки системі управління технологічним процесом
Frenzelit бере участь у всьому виробничому процесі сімейства продуктів novaphit®, від отримання графітового сировини до готового листа прокладного матеріалу. Всі параметри, які впливають на якість, контролюються глобальною системою управління процесом Frenzelit. Це забезпечує постійне підтримання якості продукції на найвищому рівні. Надійні виробничі процеси забезпечують найкращу герметизацію в процесі роботи.
Проектування системи ущільнення
Frenzelit надає всі дані, які необхідні для розрахунку параметрів конструкції для застосування прокладок. Для їх визначення на заводі у Bad Berneck є лабораторія, оснащена всім необхідним обладнанням. Велика кількість різних тестів, що мають відношення до прокладці, виконуються на постійній основі. На сучасних випробувальних установках AMTEC проводяться випробування від стійкості до хімічних середовищ, до механічних / термічних випробувань та визначення параметрів ущільнення. Можливості лабораторії використовуються не тільки відділом контролю якості і технічним відділом. Так само виконуються спеціальні тести для клієнтів, що дозволяють гарантувати працездатність прокладки в конкретних виробничих умовах.
Прокладки novaphit® з очищеного терморозширеного графіту застосовуються при високих хімічних, теплових і механічних навантаженнях. Вони забезпечують працездатність з'єднання при температурних коливаннях. Відмінною рисою матеріалів Novaphit® є повна відсутність сполучних речовин.
Можуть бути істотні відмінності в якості терморозширеного графіту. Нижче дається пояснення того, як проводиться розширений графіт, і які критерії необхідно виконувати в якості характеристик якості.
Звідки з'явився графіт?
Графіт видобувається як кар'єрних, так і шахтним методом. Вибір родовища дуже важливий для якості. Важливі також операції по обробці: шліфування і очищення.
Що відбувається в процесі розширення?
Графітове сировину розширюється в термічному процесі, в результаті чого обсяг графіту багаторазово збільшується. Гнучку і м'яку графітову фольгу отримують з «крихкого» графітового порошку
Опір окисленню є найбільш важливою характеристикою прокладочного матеріалу на основі термосрасширенного графіту.
Захист навколишнього середовища досягається за допомогою прокладок вищої якості. Такі правила, як Закон про чистому повітрі Німеччини («TA Luft»), визначають вимоги до герметичності. Особливо важливо, щоб ці критерії дотримувалися в застосуваннях, пов'язаних із середовищами, які загрожують навколишньому середовищі і шкідливі для здоров'я.
Демонстрація високої якості novaphit ® MST і novaphit® SSTCTA-L (відповідно до TA Luft) при тестуванні на герметичність
Тест на герметичність включає в себе вимір витоку протягом 48 годин під впливом температури 300 ° C. Межа витоку 1* 10-4 мбар • л / (с • м). Досі це був найважливіший критерій для визначення якості прокладочного матеріалу.
Проте багаторічний практичний досвід роботи з прокладками показав, що якість прокладочного матеріалу також залежить від інших критеріїв. Серед них механічні властивості, термостійкість, а так само ефективне ущільнення протягом тривалого періоду часу. Таким чином, характеристики прокладочного матеріалу визначаються комбінацією цілого ряду різних властивостей.
Комплексна система ущільнення: VDI 2290
Існують докладні інструкції, які покликані забезпечити більш точну відповідність вимогам TA Luft. На якість ущільнення фланцевого з'єднання впливають не тільки властивості прокладного матеріалу, але і правильний монтаж. Поточна директива 2290 VDI заснована на комплексному підході до створення системи ущільнення. Правильність установки прокладки так само важлива, як точність розрахунків в процесі проектування.
Конструкція прокладки відповідно до DIN EN 1591
DIN EN 1591-1 містить рекомендації з проектування і розрахунку ущільнювальних систем, вимоги до герметизації по класу L0,01 згідно з VDI 2290. Завдяки своїй унікальній конструции, Novaphit® MST і Novaphit® SSTCTA-L відповідають суворим критеріям TA Luft і VDI 2290. Поставляючи novaphit® MST і novaphit® SSTCTA-L, Frenzelit створює основу для перенесення стандартизації компанії на максимально високий якісний рівень.
Frenzelit проводить постійні дослідження та впроваджує інновацій для поліпшення продукції навіть тих видів, які десятиліттями довели свою ефективність. В ході цього процесу була розроблена технологія XP для novaphit®. Графіт має природні властивості, які в минулому вважалися незмінними і тому доводилося з ними миритися. Нова технологія XP для novaphit® знімає ці обмеження.
Антипригарні властивості без будь-яких температурних обмежень
При заміні прокладки з ТРГ частинки графіту прилипають до ущільнювальної поверхні і, в більшості випадків, вимагають трудомістких операцій для їх видалення. При цьому існує небезпека пошкодження поверхні фланця. Досі це вважалося абсолютно нормальним явищем. Широко застосовуються антипригарні покриття негативно позначаються на його герметичності і стабільності при високих температурах. Забезпечити властивість неприлипания при довготривалому впливі високих температур за допомогою традиційних рішень не представляється можливим.
Ця проблема була успішно вирішена вперше з інноваційної неорганічної технологією XP.
Підвищення стійкості до окислення
Навіть високоякісні графітові плівки, що містять інгібітори корозії, під впливом певної температури схильні до окислення. Завдяки технології XP для прокладкових матеріалів novaphit® здійснюється глибока пасивація графіту. Поверхні графіту переходять у неактивний, пасивний стан, пов'язане з утворенням тонких поверхневих шарів сполук, що значно уповільнює процес окислення.
Неорганічне активна речовина
Технологія XP для novaphit® являє собою неорганічну речовину графіту, в процесі якого однорідно розподілені наночастинки забезпечують компактну захист графіту по всьому поперечному перерізу матеріалу. Активна речовина хімічно інертно і чудова хімічна стійкість графіту залишається без змін.
Переваги перед традиційним ТРГ:
• Антипригарні властивості - економія часу витрачається на заміну фланцевої прокладки
• Зниження ризику пошкодження фланця
• Неорганічна основа просочення гарантує довгострокову ефективність і стійкість до середовища при температурах понад 250 ° C
• Підвищена стійкість до окислення – підвищений термін служби
• Втрата маси <3% / год при 670 ° C
• Більш широкий спектр застосувань
.
Технологія XP надає фланцевих прокладок Novaphit® антипригарні властивості, якими не володіють стандартні графітові прокладки.
Антипригарні властивості матеріалу novaphit® з технологією XP зберігає ефективність в усьому діапазоні температур застосування графітової прокладки. З-за неорганічної, інертною базової структури, з технологією XP не з'являється ніяких додаткових функціональних обмежень за хімічною стійкості.
Технологія XP для матеріалів novaphit® перешкоджає пригоранню графіту до ущільнювальних поверхнях, що полегшує видалення прокладки і тривалу очищення фланців. Це призводить до значного економічного ефекту. Він обумовлений більш простим видаленням прокладок, істотним спрощенням або усуненням очищення та економії пов'язаного з цим часом.
Ущільнюючі поверхні одночасно захищаються, так що вони залишаються незмінними протягом тривалого періоду часу. Очищення поверхонь фланців типу шип-паз є особливо складним завданням, коли необхідно видалити залишки старих прокладок.
Дослідження, проведені операторами установок, показали, що нетипові проблеми витоку нерідко пов'язані з неповним видаленням старих залишків прокладки. У зв'язку з цим, використання технології XP є важливим внеском у надійність процесу.
При наявності окислювача, наприклад атмостферного кисню, графітові прокладки піддаються окисленню при підвищених температурах. В результаті графіт перетворюється (крім усього іншого) в CO2. Це призводить до втрати маси графіту, наслідком чого є збільшення витоку по поверхні прокладки і навіть її вихід з ладу.
Вплив різниці в стійкості до окислення.
Температура випробування: 670 ° C / 4 години, атмосфера: повітря
Nopvaphit® XP Традиційний ТРГ
Якісним показником стійкості до окислення згідно стандарту DIN 28091-4 є максимальна втрата маси 4% у годину і перебування при температурі 670 ° C протягом 4-х годин. У цей стандарт були включені особливості застосування в нафтопереробній промисловості.
Технологія XP для матеріалів novaphit® призводить до значного поліпшення стійкості до окислення графіту. З технологією XP прокладочний матеріал novaphit ® стає таким інертним, що максимальна втрата маси внаслідок окислення - 3% / год, тобто значно нижче вимог чинного стандарту.
Переваги використання просічно-витяжної металевої основи.
Прокладочний матеріал на основі терморозширеного графіту (рівень чистоти> 99%) з внутрішньої просоченням і кислотостійкої просічно-витяжної металевою основою з хромонікелевої сталі (матеріал № 1.4404 / AISI 316L).
Матеріал просічно-витяжного армуючого шару - кислотостійка нержавіюча сталь
Корозійно-кислотостійкий матеріал (AISI 316L).
Товщина просічно-витяжного армуючого шару
Розтягнення фольги з нержавіючої сталі (первісна товщина 0,15 мм) призводить до тривимірної структурі з проекційної висотою близько 0,4 мм, в результаті чого досягається закрита структура армуючого шару прокладки.
Геометрія армуючого шару з нержавіючої сталі
Демонстрація зон ефективного питомого тиску за допомогою плівки Fuji Film
Переваги унікальної комбінації просічно-витяжних і гладколистовых армуючих шарів
Багатошаровий прокладочний матеріал з терморозширеного графіту (рівень чистоти 99,5% *) з декількома додатковими металевими і плоскими металевими вставками з нержавіючої сталі (матеріал № 1.4404 / AISI 316L) і спеціальної внутрішньої просоченням.
Технологія XP в стандартному виконанні
Novaphit® MST, флагман сімейства продуктів novaphit®, спочатку розроблявся із застосуванням технології XP і має всі переваги технології в стандартному виконанні (без додаткового індексу XP).
Чудова адаптивність
Спеціальне розташування шарів армуючих з нержавіючої сталі - особливість novaphit® MST. Графітна фольга товщиною 0,5 мм чергується з гладкими листами нержавіючої сталі 1.4404. Проте на зовнішніх шарах з кожної сторони розташовуються шари з просічно-витяжної сталі. Відкрита структура шару металу підвищує ефективність прокладки, так як два зовнішніх шари графіту з кожної сторони можуть використовуватися для компенсації нерівностей.
Новий рівень ефективності внутрішньої просочення
Систематичне підвищення ефективності внутрішньої просочення дозволило використовувати графіт з оптимізованою початковою щільністю. У той же час, ущільнюючі властивості збільшуються, а адаптивність значно краще.
Деформація прокладок близько 43% досягається при поверхневому тиску 20 МПа. У порівнянні зі стандартними багатошаровими прокладками, у яких ця характеристика лише 23% Таким чином, адаптивність novaphit MST на 87% вище.
* чистота в стандартному виконанні
Легкість в обробці
Завдяки багатошаровій структурі прокладки, виготовлені з novaphit® MST, володіють надзвичайно хорошими властивостями стабільності розмірів і не розшаровуються. При транспортуванні листи 1000х1000 мм і навіть 1500х1500 мм не схильні до зламу, як одношарові армовані графітові прокладки.
Товщина окремих шарів з нержавіючої сталі (0,05 мм) вибиралася таким чином, щоб максимально спростити виготовлення прокладок. Матеріал обробляється усіма стандартними методами, при цьому схильність до розшарування зведена до мінімуму:
Графік стисливості згідно DIN 28090-1
Рекомендації по застосуванню, в залежності від тиску і температури
Рекомендації по застосуванню для різних значень температури і тиску на графіках відносяться до прокладок товщиною 2,0 мм, які використовуються з плоских фланцями. При використанні більш тонких прокладок або інших видів фланців, можливі більш високі навантаження!
Пояснення щодо температурного тесту (Temp-Test):
Метою температурного тесту є визначення того, як прокладка деформується при певних умовах. Це спеціальна розробка Frenzelit, яка являє собою «відбиток пальця» основних властивостей прокладок. Фланцеве з'єднання, зібране при кімнатній температурі визначається у першій частині тесту. Ця крива вказує на пристосовність прокладки під час установки.
У другій частині тесту температура збільшується із заданою швидкістю, а рівень поверхневого тиску, який був досягнутий в першій частині підтримується постійним. Тобто система не дозволяє змінити питомий тиск в результаті стиснення прокладки. У реальних виробничих умовах деформація на прокладці була б нижче, але такий тест повністю розкриває можливості прокладки.
Максимальний питомий тиск після установки, плоский фланець
Максимально питомий тиск може бути збільшено приблизно в 1.5 рази при фланцях типу шип-паз
Завдяки багатошаровій конструкції novaphit MST, товщина прокладки не впливає на графік.