Кошик
10 відгуків
ТОВ "Інженерний центр "Економі"
Графік роботи
 • Понеділок
  09:0018:00
 • Вівторок
  09:0018:00
 • Середа
  09:0018:00
 • Четвер
  09:0018:00
 • Пʼятниця
  09:0017:00
 • Субота
  Вихідний
 • Неділя
  Вихідний
Контакти
+380 (44) 232-07-27
+380 (50) 943-31-56
ТОВ "Інженерний центр "Економі"
вул. Кібальчича, 2А, Київ, Україна
info@gasket.com.ua+380509433156

Запобігання прилипання прокладок до поверхні фланців

Запобігання прилипання прокладок до поверхні фланців

Ущільнювальні матеріали на основі терморозширеного графіту знаходять все більше застосування як в Україні, так і за її межами. Загальновизнаний факт, що прокладочні матеріали на основі ТРГ - кращий матеріал для ущільнення з'єднань при температурах до 550 0С і тиску до 200-250 бар. До недавнього часу, відкритим залишалося питання прилипання залишків прокладки при її демонтаж.

Традиційно, для запобігання прилипання/пригорання прокладок до поверхонь фланців застосовуються різні види графітових матеріалів. Однак, при температурі понад 2000С ефективність їх застосування падає, оскільки відбувається процес вигоряння мастила (точніше масла, що входить до його складу). До того ж, знижується герметичність з'єднання за рахунок створення додаткового внутрішнього тиску на поверхні прокладки за рахунок парів вигоряння масла.

Це призводить до збільшення питомої витоку.

На малюнку 1 представлено фланцеве з'єднання після розбирання з використанням традиційних графітових матеріалів.

Дане з'єднання експлуатувалося при тиску 60 бар і температурі 430 0З

На фланцях залишаються залишки графіту, які перед монтажем нової прокладки необхідно видалити. Необхідно звернути увагу, що видалення залишків графітового матеріалу з фланцевого з'єднання не є настільки трудомісткою як видалення залишків традиційного пароніту.

Рис. 1. Фланцеве з'єднання після розбирання з використанням традиційних графітових матеріалів

 

Представляємо поліпшену версію прокладочного матеріалу на базі терморозширеного графіту виробництва «Frenzelit» Німеччина.

Популярний високоякісний прокладочний матеріал Novaphit SSTC після спеціальної обробки з використанням нанотехнологій, отримав нові властивості, які вигідно відрізняють його від усіх існуючих графітових матеріалів.

Застосування спеціальної технології обробки в процесі виготовлення Novaphit SSTC дозволяє забезпечити матеріалу цілий ряд переваг в порівнянні з традиційними прокладочными матеріалами на базі терморозширеного графіту.

 • виключає прилипання графіту до поверхні фланця при температурах понад 2000С, відсутність застосування при монтажі допоміжних матеріалів дозволяє забезпечити повну ефективність в усьому температурному діапазоні застосування матеріалу - до 5500С.
 • забезпечує тривалі терміни експлуатації при високій температурі,
 • властивість «не прилипати» дозволяє проводити заміну прокладок, не залишаючи на поверхні фланця залишків прокладки і мастила, що значно прискорює процес демонтажу, підготовки поверхні фланця і монтажу прокладки при ремонті

В кінцевому підсумку це дозволяє скоротити час простою обладнання.

 

Особливо це актуально у фланцевому з'єднанні типу шип - паз. Видалення залишків старих прокладок на фланцях такого типу особливо трудомісткий процес.

На рис.2 наведено результат експлуатації фланцевого з'єднання з ущільнювальною прокладкою Novaphit SSTC XP.

Досвід експлуатації показує, що при неповному видаленні старих прокладок дуже часто в сполученні виникає витік.

У цьому сенсі, застосування нової технології є внеском у забезпечення надійності технологічного процесу.

Одночасно важливо відзначити, що відсутність необхідності видалення старих прокладок механічним способом, що дозволяє зберегти поверхні фланців.

Графітна прокладка ТРГ

Рис. 2. Фланцеве з'єднання після розбирання з використанням графітових матеріалів Frenzelit novaphit

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner