Кошик
10 відгуків
ТОВ "Інженерний центр "Економі"
Графік роботи
 • Понеділок
  09:0018:00
 • Вівторок
  09:0018:00
 • Середа
  09:0018:00
 • Четвер
  09:0018:00
 • Пʼятниця
  09:0017:00
 • Субота
  Вихідний
 • Неділя
  Вихідний
Контакти
+380 (44) 232-07-27
+380 (50) 943-31-56
ТОВ "Інженерний центр "Економі"
ул. Кибальчича, 2А, Київ, Україна
stopalov@bigmir.net

Безазбестовий пароніт. Склад, різновиди, особливості.

 

Склад безасбестового пароніту

 

Історія розвитку

 

Особливості різних видів ущільнень Frenzelit

 

Особливості різних видів ущільнень Frenzelit

 

Взаємодія фланців болтів та прокладок

 

Альтернативні прокладочні матеріали набули широкого поширення після випуску компанією Frenzelit першої м'якої безасбестової прокладки novapress на початку 1980-х років. У зв'язку з необхідністю заміни азбестових матеріалів на альтернативні, які не поступаються пароніту та іншій азбестовій продукції за ефективністю та легкістю в застосуванні, Frenzelit розробив велику низку унікальних безазбестових матеріалів в Україні неофіційну назву "безазбестовий пароніт". Це не зовсім коректно, оскільки основною складовою пароніту є азбест, (який був заборонений у зв'язку зі своїми концерагенними властивостями) і безасбестовим він бути не може, проте назва прижилася.

Основою безазбестового пароніту Frenzelit є як сировина природного походження, так і матеріали, виготовлені промисловим способом: арамідне волокно, PTFE (тефлон), графіт та природна слюда. Щоб уявити Вам унікальні властивості цих сировинних складових, компанія Frenzelit створила спеціальну брошуру, присвячену всьому різноманіттю безазбестових матеріалів. Виробництво знаходиться в Бад-Бернек в Баварії, Німеччина.

Який матеріал застосовується саме на Вашому підприємстві? Далі Ви знайдете всі необхідні дані про властивості та особливості матеріалів, сертифікати схвалення та іншу технічну інформацію, необхідних для підбору матеріалу до Вашого проекту. Володіючи точними даними про технічні властивості матеріалу, Ви зможете бути впевненими в тому, що замовляєте продукт, який дійсно підходить Вам за своїми параметрами та властивостями.

Щоб Ви змогли самостійно створити ідеальне з'єднання, що складаються з фланця, болтів та прокладочного матеріалу, Frenzelit розробив спеціальне програмне забезпечення novaDISC, яке допоможе Вам з урахуванням усіх характеристик фланців та болтів, легко підібрати необхідний прокладочний матеріал, розрахувати зусилля затягування болтів, питомий тиск та інші технічні параметри, що враховуються під час встановлення прокладних матеріалів.

novapress: арамідні волокна
Арамідне волокно – синтетичне волокно, що складається з лінійних полімерів. Ця унікальна структура забезпечує високу зносостійкість матеріалу.
Інші характерні властивості арамідних волокон: висока міцність, стійкість до лугів і кислот, а також чудова термічна стійкість.

 

novatec: графіт посилений волокном Кевлар
Графіт - прокладна високотемпературна сировина, що використовується в комбінації з різними матеріалами як функціональний наповнювач.
Унікальна комбінація для матеріалу прокладки - це з'єднання графіту - високоякісного наповнювача - з арамідними волокнами.
Графіт виявляє виняткову стійкість до кислот лугів та розчинників. 
novaphit: терморозширений графіт
Особлива форма графіту – терморозширений графіт. За допомогою термічної обробки (експандування) поверхнева структура вихідного графіту розширюється у 300 разів. Настільки значне розширення поверхневої структури графіту дозволяє виготовити прокладочні матеріали без додавання сполучних. Терморозширений графіт виявляє високу температурну та хімічну стійкість, добре лягає на поверхню фланця та покриває його нерівності.

 

novaflon: PTFE

PTFE (політетрафторетилен) - це частково кристалічний полімер з лінійною структурою, що складається з фтору та карбону.

Завдяки своїй унікальній молекулярній структурі PTFE не руйнується під впливом більшості агресивних середовищ. Тефлон має дуже низьку поверхневу напругу і адгезію, виявляє високу тепло- і морозостійкість і стійкість до ультрафіолету.

 

 

novaMICA: природна слюда

Слюда належить до групи шаруватих силікатів. Одна з головних властивостей слюди - здатність не руйнуватися при температурі до 1000 С. Крім того, природна слюда має високу стійкість до окислення та хімічної дії. Природна слюда не горюча і є чудовим вогнестійким та електротехнічним ізоляційним матеріалом.

 

Розвиток виробництва безазбестових прокладних матеріалів

У 1998 році портфоліо безасбестових паронітів Frenzelit поповнюється новою родиною - армованою волокнами Kevlar лінійкою novatec. Цей матеріал дозволяє вирішувати завдання у вищих діапазонах. У 1990 році Frenzelit випускає на ринок сімейство novaphit – прокладочні матеріали на основі терморозширеного графіту високої чистоти без домішок, армовані просічно-витяжною сталлю. Дане сімейство, будучи надійним і безпечним рішенням для застосування в різних галузях промисловості, відповідає найвищим вимогам до прокладних матеріалів. Всі матеріали компанії Frenzelit проходять процеси оптимізації, фундаментом яких є умови ринку.

У 1998 році портфоліо безасбестових паронітів Frenzelit поповнюється новим сімейством - армованою волокнами Kevlar лінійкою novatec. Цей матеріал дозволяє вирішувати завдання у вищих діапазонах. У 1990 році Frenzelit випускає на ринок сімейство novaphit - прокладочні матеріали на основі терморозширеного графіту високої чистоти без домішок, армовані просічно-витяжною сталлю. Дане сімейство, будучи надійним і безпечним рішенням для застосування в різних галузях промисловості, відповідає найвищим вимогам до прокладних матеріалів. Всі матеріали компанії Frenzelit проходять процеси оптимізації, фундаментом яких є умови ринку.

 

Переваги безазбестових прокладочних матеріалів перед азбестовмісним паронітом

 • Захищають поверхню фланця
 • Не прилипають до фланців
 • Не шкодять здоров'ю персоналу
 • Скорочують витрати за рахунок тривалого терміну служби
 • Містять волокна, що біологічно розщеплюються.

Безасбестовый паронит novapress
novapress

Сімейство novapress - безазбестові пароніти на основі арамідних волокон, що містять спеціальні наповнювачі, пов'язані каучуком.

За своєю структурою та технологією виробництва, сімейство novapress найбільш близько до пароніту. Азбест замінений Екологічно чистим волокном Кевлар, що значно перевищує його за міцністю. Матеріали застосовуються при робочих температурах від -100 до +200...+300 С середовищі олію, паливо, фреон, харчові продукти, пару, кислоти, луги розчинники. Матеріал має двостороннє антипригарне покриття, що перешкоджає пригоранню/прилипання пароніту.

 

Модифицированный графит
novatec

Сімейство novatec – безазбестові пароніти на основі графіту, армованого волокном Кевлар.

Frenzelit розробив власні добавки і запотентував рецептуру, чим забезпечив унікальну хімічну стійкість сімейства прокладочних матеріалів НОВАТЕК (матеріали сімейства novatec зберігають працездатність більш ніж у 400 середовищах). Залежно від середовища температура матеріалу -100 до +300...+400 С. Матеріал має двостороннє антипригарне покриття, що перешкоджає пригоранню/прилипання пароніту.

 

novaphit
Терморозширений графіт армований різними шарами із нержавіючої сталі. Безасбестові пароніти сімейства novaphit мають високу надійність і стійкість до змінних навантажень в діапазоні температур від - 200...550 С для більшості хімічно агресивних середовищ, рекомендується для пари, ПММ, харчових середовищ і т.д. Прокладочний матеріал марки novaphit 400 армований гладким листом н/ж сталі відрізняється легкістю обробки, яка не властива більшості ТРГ.

 

novaMICA

У випадках, коли робоча температура перевищує 550 С, графіт за своїми природними властивостями не підходить як ущільнення, оскільки починається процес окислення. Виняток становлять графітові матеріали, вироблені за технологією XP. Їхня температура застосування - 600 С.

Безасбестовий пароніт novaMICA на базі слюди застосовується для систем газових лопа при температурах до 1000 С та тисках до 60 бар. Матеріал унікальний за своїми властивостями і дозволяє вирішувати найскладніші завдання.

 

novaflon
novaFLON
Матеріали на основі ptfe призначені для ущільнення хімічно-агресивних середовищ. Для більшості застосувань, де раніше використовувався фторопласт весто параніту через його недостатню хімічну стійкість, успішно застосовується безазбестовий пароніт Frenzelit сімейства novapress, novatec або novaphit. Однак, для високоагресивних середовищ застосовується novaflon - матреіал, що володіє хімічною стійкістю фторопласту, при цьому значно перевищує його за механічними властивостями.

У деяких випадках відмінним рішенням буде застосування ptfe стрічки на липкій основі. Ущільнювальна ptfe стрічка є унікальним у своєму роді універсальним ущільнювачем, що володіє абсолютною хімічною стійкістю. Стрічка дозволить швидко виготовити надійну термостійку прокладку для фланців будь-яких розмірів та форми. Стрічка ущільнювача ptfe дуже м'яка і дозволить компенсувати будь-які нерівності фланців.

Взаємодія фланців, болтів та прокладок

Щоб підібрати прокладочний матеріал, який довго зберігатиме свої ущільнювальні властивості, необхідно враховувати конструкцію всієї фланцевої системи, в яку крім прокладних матеріалів входять також фланці і болти. Прокладочний матеріал має певні хімічні, температурні та механічні властивості. Болти у комбінації з фланцем і забезпечують необхідну силу затягування, створюючи таким чином питомий тиск, забезпечуючи високу герметичність. Важливу роль грає форма прокладки (ширина стіни, товщина, геометрія). Ущільнення буде надійним та довговічним лише за умови правильного монтажу.

Головні критерії, які необхідно враховувати при підборі матеріалу прокладки, це температура застосування, тиск у конкретному середовищі. Діаграма показує діапазони температур, у яких безазбестові пароніти фірми Frenzelit здатні забезпечити надійне ущільнення.

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner